menuordersearch
behtarinketab.ir

کتاب فارماکولوژی دوپینگ | محسن دهباشی | انتشارات حتمی , چاپ پنجم 1398 ,

موجود
فارماکولوژی دوپینگ
 کتاب فارماکولوژی دوپینگ
کتاب فارماکولوژی دوپینگ
کتاب فارماکولوژی دوپینگ
کتاب فارماکولوژی دوپینگ
...
کتاب فارماکولوژی دوپینگ | محسن دهباشی | انتشارات حتمی
(1)
(0)
چاپ پنجم 1398
رنگ و مدل کالا
چاپ پنجم 1398
تعداد عدد
قیمت کالا
49,900 تومان
معرفی کتاب

کتاب فارماکولوژی دوپینگ مرجع کامل استروییدهای آنابولیک و داروهای پپتیدی در زمینه فیزیولوژی ورزشی مبحث هورمون ها و غدد درون ریز توسط محسن دهباشی و دکتر امیر رشید لمیر نوشته شده است. چاپ کتاب در موسسه انتشارات حتمی انجام شده است. هم اکنون می توانید چاپ پنجم این کتاب را از سایت بهترین کتاب خریداری نمایید.
موضوع: تربیت بدنی - فیزیولوژی - هورمون ها و غدد درون ریز
نوع جلد: شومیز
قطع: وزیری
نوبت چاپ: 5
سال چاپ: 1398
شابک: 9786006467283
تعداد صفحات: 168
وزن: 270 گرم

فهرست مطالب

کتاب فارماکولوژی دوپینگ

 

 

کتاب فارماکولوژی دوپینگ

 

 

کتاب فارماکولوژی دوپینگ

پیشگفتار کتاب

در شرایطی که سکان گذر زمان در دستان جلوه های پر زرق و برق دنیا می باشد و معنویات هر لحظه رنگ می بازند، ورزش و جامعه ورزشی نیز از گزند آسیب های اخلاقی مصون نمانده است. ایجاد این تصور در ورزشکاران که بدون استعانت و بهره گیری از مکمل های ورزشی و مواد نیروزا دستیابی به موفقیت امری امکان ناپذیر می باشد، سيطره مصرف مواد نیروزا و استروئیدها را به گونه ای اسف بار گسترده نموده است.
کلمه ورزش و ورزشکار که روزگاری با اخلاق و منش پهلوانی آمیخته بود، این روزها به طرز فجيع تحت آماج دوپینگ قرار گرفته است و این در حالی است که علی رغم تلاش ستادهای مختلف مبارزه با دوپینگ، هنوز موفقیت در کاهش مصرف این مواد حاصل نشده است.
کتاب حاضر با تکیه بر آگاه سازی ورزشکاران مبنی بر عوارض ناشی از مصرف استروئیدها و پپتیدها، سعی بر کاهش حداکثری مصرف این مواد دارد و علی رغم معرفی داروهای کاهنده عارضه، تحت هیچ شرایطی مصرف استروئیدها و پپتیدها را مورد تایید قرار نداده و معقول نمیداند، چه بسا که مصرف این گونه مواد به دور از عوارض جسمی، جنبه های اخلاقی و جوانمردی را در ورزش تحت شعاع قرار می دهد. این اثر که تحت عنوان "فارماکولوژی دوپینگ" ارائه می شود، حاصل سالها تلاش و تجربه متخصصین رشته های ورزشی، شیمیدانان عرصه دارو، محققین ورزشی، پزشکان جوامع مختلف و در نهایت مؤلف میباشد که در گردآوری و تالیف آن سعی شده است مطالب علمی با گفتار صریح و بیانی آسان ارائه شود، همچنین لیست داروها طبق آخرین تغییرات داروئی و کاملا به روز می باشد، لذا کليه محققین و دانشجویان رشته های مرتبط، ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی، مربیان، دانشجویان رشته های تربیت بدنی و رشته های مرتبط می توانند از مطالب آن بهره مند گردند. این کتاب متشکل از پنج فصل می باشد که فصل اول به الفبا و تاریخچه ی مختصر استروئیدها و نحوه واکنش دارو در بدن می پردازد، در فصل دوم این کتاب عوارض کلی داروها به طور جداگانه مورد بحث قرار می گیرد که در پایان هر توضیح، جدول راهکار کاهش عارضه ی مذکور قید شده است، در فصل سوم به تفکیک به توضیح هر دارو پرداخته می شود به طوری که نحوه فعالیت دارو، موارد احتیاط، عارضه جانبی و کاهش اختصاصی عارضه، داروهای هم خانواده و مشابه، نیمه عمر دارو، دوز موثر دارو در دو جنس، و مواد پایه تشکیل دهنده دارو ذکر شده است. در فصل انتهایی کتاب متداول ترین پپتیدهای مورد استفاده ورزشکاران را به بحث نشسته ایم و در مورد مکانیسم عمل آنها و ساختار شیمیایی داروها، با رویکرد بر تحقیقات انجام شده می پردازیم.

logo-samandehi
با ما در تماس باشید
تهران - خیابان انقلاب - رو به روی سینما بهمن - جنب بانک صادرات - ساختمان افق - پلاک 1360 - طبقه اول
تلفن تماس : 8 صبح تا 8 شب (پشتیبانی تلفنی و تلگرام)
09194443263 (محمد حسنی)
09330544059 (مجتبی حسنی)
facebooktwiteryougoogleaparat